irmik
tatlı
tatlı tarifi

Sütlü Tatlı Tarifi

  • 1 bardak süt
  • 1 yemek kaşığı irmik
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • Süslemek için nar ve tarçın

Sütlü Tatlı Tarifi Videosu

1. aşama

Yapımı çok kolay pratik ve lezzetli bir tatlı. Ayrıca çok hafif ve tek porsiyonluk. Bir bardak sütü tenceremize alıyoruz. Ardından 1 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı irmiği ilave ediyoruz. Göz göz olana kadar pişiriyoruz.

2. aşama

Pişen tatlımızı küçük cam bir kase koyuyoruz . Tatlımızın kaseye yapımaşması ve kolay çıkması için kaseye bir miktar su dolduruyoruz ve kasenin her tarafını ıslatıyoruz. Suyu boşaltıp sütlü irmik tatlımızı kasemize alıyoruz. Daha sonra soğuması için buzdolabına koyuyoruz.

3. aşama

Soğuyan sütlü irmik tatlımızı başka bir kaseye ters çevirerek çıkarıyoruz. Herhangi bir kurabiye kalıbını (ben kalp şekli kullandım) hafif iz kalacak şekilde tatlımıza bastırıyoruz. Daha sonra bu kısıma tarçın serpiyoruz. Kenar kısımlarını nar ile süslüyoruz. Afiyet olsun.

İrmik Tatlısı Açıklaması
Kasım 11, 2014

Nefis bir sütlü tarifle karşınızdayız. Eğer canınız tatlı bir şeyler çektiyse hızlıca tek kişilik leziz bir sütlü irmik tatlısı yapabilirsiniz nasıl mı ? Sitemize girip bu kolay irmikli tatlı yapımını öğrenin! Bazen insanın canı şöyle hemen yapabileceği tek kişilik bir tatlı tarifi çeker ya! İşte tam o zamanlar için yapabileceğiniz bir tarif. Bu harika tarife dikkat ederseniz malzemelerimiz yemek kaşığı ile verildi. Yani o kadar kolay ve pratik ki tek yapmanız gereken şey irmik kavanozuna kaşığınızı daldırıp almak aynı işlemi şeker içinde gerçekleştirdikten sonra sütle kaynatmak. İşte bu kadar basit bir tatlı tarifi!

Seda hanıma bizlerle böylesine lezzetli ve kolay bir tarif paylaştığı için teşekkür ederiz. Normalde beğendiğimiz sütlü tatlı tariflerini tek kişilik yapmak istediğimizde matematiksel hesaplamalar yapmamız gerekirdi. Artık sütlü irmik tatlısı için bu tür hesaplamalara gerek yok! Ayrıca sizlere bizler yani ev yemeği tarifleri tarafından hazırlanmış kakaolu irmik tarifini paylaşmak istiyoruz. İstediğiniz tarifi uygulayabilirsiniz afiyet olsun! Ayrıca diğer sütlü tatlı tariflerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Tarif Bilgileri:

Aşçı ismi
Türk Mutfağı
Tatlı Tarifleri
Yapması 5 dakika sürüyor.
Pişmesi 20 dakika sürüyor.
Porsiyon: 1 kişilik
Besin Degerleri:

Beslenme: Yuksek oranda Yağ Içerir
Kalori:220
Yağ:7
Karbonhidrat:6
Protein:2
Kolestrol:3
Sodyum:80
Anahtar Kelimeler irmik tatlısı, irmik tatlısı nasıl yapılır, sütlü irmik tatlısı, sütlü tatlı, sütlü tatlı tarifi, tek kişilik tatlı, tek kişilik tatlı tarifi