haslama et tarifi

Et Haşlama Tarifi

Et Haşlama Malzemeleri

  • 1kg dana incik
  • 2 adet havuç
  • 2 adet patates
  • 3-4 adet küçük boy soğan yada arpacık soğanı
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Tane karabiber
  • 1 adet yumurta sarısı
  • Yarım limonun suyu

Et Haşlama Videosu

1. aşama

Yemeğimizi yapmak için ilk olarak yıkadığımız etlerimizi düdüklü tenceremizin içine alıyoruz.

2. aşama

Etlerin üzerini örecek kadar suyu düdüklü tenceremizin içine ilave ediyoruz ve düdüklü tenceremizi ocağa alarak kapağını kapatıyoruz ve 15 dk pişiriyoruz.

3. aşama

15 dk pişen etlerin üzerine doğradığımız havuç ve soğanlarımızı koyuyoruz ve normal tencerede 15 dk daha pişiriyoruz.

4. aşama

Etlerimiz havuç ve soğanlarımız 15 dk piştikten sonra içine dilimlemiş olduğumuz patates ve tane biberleri ekleyerek 15-20 dk daha pişiriyoruz.

5. aşama

Pişirme süremiz dolduğunda yumurta sarısı ve limon suyuyla terbiyemizi hazırlıyoruz. Hazırladığımız terbiyenin içine yemeğimizin suyundan da 3 kaşık koyup karıştırıyoruz ve yemeğimizin içine döküp karıştırıyoruz.

6. aşama

Son olarak yemeğimizin içine tuzu da ilave ederek 2 dk daha pişirip tabaklarımıza alıp servis edebiliriz.

Et Haşlama Açıklaması
Kasım 11, 2014

Bu yemek tarifimiz düdüklü tencere yaptığımız leziz yemek tariflerinden biri olacak. Dana eti haşlama tarifi için yumurta ve limon suyundan oluşan bir terbiye de hazırlayarak yapıyoruz nefis yemeğimiz. Hazırlamış olduğumuz terbiye sebzeli olarak yapacağımız dana eti yemeğimize kesinlikle çok daha mükemmel bir tat katıyor. Terbiyeli incik haşlama yemeği için kullandığımız sebzeler havuç patates ve bir de soğan. Soğanları küçük soğanlardan da seçebilirsiniz ama arpacık soğanın da çok lezzetli olacağını ve düdüklüde pişireceğimiz dana eti haşlama tarifimizde tercih etmenizi öneririz. Sağlıklı et yemeği tarifimizi kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Çünkü bu nefis etli sebze yemeğinin yapılışı çok pratik ve aynı zamanda da çok lezzetli. Bu faydalı et yemeği tarifi çok keyif alarak yiyecek olduğunuz bir yemek olup aynı zamanda da yahni tarifine de benzerlik göstermektedir. Oktay usta leziz yemek tarifleri arasında da yerini alan bu sağlıklı ve kolay yapılışı olan harika yemek sebzeli dana haşlama tarifini sizler de kesinlikle denemelisiniz. Afiyetler olsun.

Tarif Bilgileri:

Aşçı ismi
Türk Mutfağı
Et Yemekleri
Yapması 40 dakika sürüyor.
Pişmesi 20 dakika sürüyor.
Porsiyon: 8 kişilik
Besin Degerleri:

Beslenme: Yuksek oranda Yağ Içerir
Kalori:210
Yağ:6
Karbonhidrat:10
Protein:2
Kolestrol:6
Sodyum:80
Anahtar Kelimeler dana eti, düdüklüde dana eti, haşlama