petibor tarifi
top tarifi

Petibörlü Toplar Tarifi

Petibörlü Toplar Malzemeleri

  • 1 paket kakaolu bisküvi
  • 2 tane küçük boy muz
  • Hindistan cevizi

Petibörlü Toplar Videosu

1. aşama

1 paket kakaolu bisküviyi ufak ufak parçalara ayırıyoruz. 2 tane muzu eziyoruz. Bisküvi ve muzları karıştırıp yumuşak hamur kıvamında bir karışım elde ediyoruz.

2. aşama

Küçük küçük top şeklileri verdiğimiz tatlımızı hindistan cevizine bulayıp servis için tabağa alıyoruz

3. aşama

Dilerseniz topların içine fındık veya ceviz ilave edip bu şekilde bir karışımda elde edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Petibörlü Toplar Açıklaması
Kasım 11, 2014

Bu tarifimizde hazır petibör ile yapılan harika top şeklinde leziz pastalar ile karşınızdayız. Yapımı gayet kolay olan bu harika pastaları yapmak kolay! ve bunun için çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok tek yapmanız gereken yukarıdaki petibörlü top pasta tarifi için gerekli olan üç tane malzemeyi satın almak ve bu harika leziz tek lokmalık pastaları hazırlamak. Kesinlikle bu petibörlü pastaları yaptıktan sonra hem elinize kirletmeden yiyebiliyor oluşunuz hemde tek lokmalık oluşu çok hoşunuza gidecek. Petibörlü pastayı her ne kadar farklı şekillerde yapanlar olsa da top şeklinde bu pasta yapıldığında ayrı bir şirin ayrı bir lezzetli oluyor. Seda hanımın paylaştığı bu harika tarifi yapmak için fazla vakitte harcamanıza gerek yok sadece yönergeleri izleyin ve bu nefis top pastaları yapın! Aynı zamanda petibörlü pasta dendiğinde eminim aklınıza farklı pasta türleride gelmiştir. Bu yüzden sizler için ev yemeği tarifleri olarak hazırladığımız aşağıdaki petibör pasta videosunu izleyerek kolaylıkla farklı bir tarif hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Tarif Bilgileri:

Aşçı ismi
Türk Mutfağı
Kurabiye Tarifleri,
Yapması 60 dakika sürüyor.
Pişmesi 15 dakika sürüyor.
Porsiyon: 8 kişilik
Besin Degerleri:

Beslenme: Yuksek oranda Yağ Içerir
Kalori:210
Yağ:6
Karbonhidrat:10
Protein:2
Kolestrol:6
Sodyum:80
Anahtar Kelimeler çikolatalı muzlu pasta, çikolatalı toplar, hindistan cevizli toplar, muzlu toplar, petibör topları, top petibör pasta