cikolata sosu

Çikolata Sosu Tarifi

Çikolata Sosu Malzemeleri

  • 2 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 80gr bitter çikolata
  • 4 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı tereyağı

Çikolata Sosu Videosu

1. aşama

Evde çikolata sosu yapmak için ilk olarak şekerimizi tenceremize alıyoruz.

2. aşama

Nişasta ve kakaomuzuda şekerin üzerine ilave edip malzemeleri karıştırıyoruz.

3. aşama

Malzemelerimizi karıştırmaya devam ederek yavaş yavaş üzerine sütü ilave etmeye başlıyoruz ve sosumuz kıvam alana dek karıştırmaya devam ediyoruz.

4. aşama

Kıvamını almış olan çikolata sosumuzun altını kapatıp üzerine tereyağ ve bitter çikolatalarımızı da ilave ederek malzemelerimizi karıştırıyoruz.

5. aşama

Malzemelerimizi güzelce karıştırıp tereyağ ve bitter çikolatanın tamamen erimesini sağladıktan sonra çikolata sosumuz hazır hale geliyor ve artık istediğimiz tatlının üzerinde çikolata sosumuzu kullanabiliriz.

Çikolata Sosu Açıklaması
Kasım 11, 2014

Bugün sizlerle pastalarınızın ve tatlılarınızın üzerinde kullanabilmeniz için çikolata sosu yapımını paylaşıyoruz.Hazırından çok daha lezzetli. Genellikle dışarıdan hazır olarak satın aldığımız çikolatalı sosu evde de çok kolay bir şekilde ve vaktinizi almadan yapabilirsiniz. Çikolata sosunun yapılışı çok kolay olsa da biz sizlerin aklınızdan bir daha çıkmaması ve pratik bir şekilde hemen hazırlayabilmeniz için detaylı bir video hazırladık.Evde çikolata sosu yapımı hem çok pratik hem de dışarıdan almaya gerek duyulmayacak kadar kısa bir sürede evde bulunan malzemelerinizle hazırlayabileceğiniz bir sostur. Çikolata sosu pastalarınızı süslemek renklendirmek için tatlılarınıza daha da tat katmak için mükemmeldir.Meyvelerle birlikte kullandığımızda da nefis lezzetler elde ederiz. Bu lezzetli çikolatalı pasta sosunu birçok yerde ve birçok amaçla kullanabiliyoruz.Bunun için her zaman kolaylıkla uygulayabileceğiniz kolay ve lezzetli nefis çikolata sosu tarifimiz çok işinize yarayacak ve aklınızın köşesinde bulunması gereken bir tariftir diyebiliriz.Afiyet olsun.

Tarif Bilgileri:

Aşçı ismi
Türk Mutfağı
Sos Tarifleri
Yapması 15 dakika sürüyor.
Pişmesi 30 saat sürüyor.
Porsiyon: 8 kişilik
Besin Degerleri:

Beslenme: Yuksek oranda Yağ Içerir
Kalori:210
Yağ:6
Karbonhidrat:10
Protein:2
Kolestrol:6
Sodyum:80
Anahtar Kelimeler çikolata sosu, çikolatalı sos, sos tarifi