RECIPE
RECIPE
RECIPE

Çift Renkli Kurabiye

  • 100 gr margarin
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 yumurta
  • Vanilya
  • Kabartma tozu
  • Aldığı kadar un
  • 1 yemek kaşığı kakao

Çift Renkli Kakaolu Kurabiye Videosu

1. aşama

Margarini yoğurma kabımıza alıyoruz. Yumuşaması için bekliyoruz. Yumuşayan margarine 1 su bardağı pudra şekerini ekliyoruz ve yoğurmaya başlıyoruz. Ardından yumurtayı ekliyoruz. Azar azar un ilave edip yoğurmaya devam ediyoruz.

2. aşama

Kabartma tozu ve vanilyayı katıyoruz. Kulak memesi kıvamına gelene kadar un ekleyip yoğurmaya devam ediyoruz.

3. aşama

Kulak memesi kıvamına gelen kurabiye hamurunu iki Eşit parçaya ayırıyoruz. Hamurlardan birini bir kaşık kakao ile yoğurup kakaolu bir hamur elde ediyoruz. Iki hamura ince uzun şekil verip yanyana koyuyoruz.

4. aşama

Merdane ile açıyoruz. Kalp şeklindeki kalıbımızı kullanarak şekil veriyoruz. Kurabiyelerin yarısı kakaolu yarısı vanilyalı olmuş oluyor. Hamur bitene kadar işleme devam ediyoruz. Iki hamuru birbirine karıştırmadan.

5. aşama

Pişmek üzere 180 derecelik fırınımıza gönderiyoruz. Çok lezzetli ve şirin görünümlü bu kurabiyeyi mutlaka denemelisiniz. Afiyet olsun.

Kakaolu Kurabiye Açıklaması
Kasım 11, 2014

Kakaolu Çift Renkli Kurabiye Tarifi

Bu tarifimizde iki farklı renk hamurla yapılan nefis bir kurabiye tarifi hazırladık. Kalp şekliden olan bu kurabiyeleri çok seveceksiniz. Yapımı gayet pratik olan fakat bitmiş haline bakıldığında çok emekli görünen bu kakaolu ve sade kurabiye hamurlarının karışımıyla yapılan çift renkli kalp şeklindeki kurabiyeler çok lezzetliler. Ayrıca misafirlerinizin önüne çıkardığınızda daha kimse yemeden bile masaya bir güzellik katacaktır. Çift rengiyle ilk dikkat çekecek kurabiyelerden birisi olacağına eminiz. Seda hanıma bizlerle paylaştığı bu nefis kurabiye için teşekkür ederiz

Ayrıca ev yemeği tariflerinin sizler için hazırladığı aşağıda çift renkli pasta tarifini de izlemeyi unutmayın. Bizim videolu tarifimizde belki bisküviler hazır fakat bunlar birleştirilerek bir pasta haline getiriliyor. Afiyet olsun

Tarif Bilgileri:

Aşçı ismi
Türk Mutfağı
Tatlı Tarifleri
Yapması 30 dakika sürüyor.
Pişmesi 24 dakika sürüyor.
Porsiyon: 6 kişilik
Besin Degerleri:

Beslenme: Yuksek oranda Yağ Içerir
Kalori:210
Yağ:8
Karbonhidrat:10
Protein:2
Kolestrol:4
Sodyum:120
Anahtar Kelimeler kurabiye tarifi, çift renkli kurabiye, kurabiye